«

Türkiye’deki Güvenlik Şirketleri

Türkiye’deki Güvenlik Şirketleri:

 

Alanında 1000 i aşkın personel ve birçok   ekipman desteği ile faaliyet göstermekte olan Altay Özel Güvenlik Şirketi;

  • Koruma ve güvenliği sağlanan alanlara girmek isteyenleri duyarlı kapı, x-ray gibi cihazlardan geçirme,
  • Gerekli görülen yerlerde kişlerin üzerini el dedektörü ile arama,
  • Ceza Muhakemesi kanunun 90. Maddesine göre Görev alanında haklarında yakalama kararı veya mahkumiyeti bulunanları yakalama,
  • Terk edilmiş veya bulunmuş eşyayı emanete alma,
  • Genel kolluğa derhal bilgi vermek kaydı ile, aramalar sırasında suç teşkil eden veya tehlike doğuracak olan eşyayı emanete alma,

vb,

 

Özel Güvenlik personellerinin yetkilerini tam ve özenli şekilde personellerine aktararak proje sahalarında üst düzey güvenlik hizmeti sunmaktadır.

 

Türkiye'deki Güvenlik Şirketleri

Türkiye’nin ve tüm dünyanın yaşamsal alanda güvenlik kaygılarının artmasıyla beraber hissedilen en önemli eksiklik güvenlik ihtiyacı olmuştur. Devletin, özel sektörlerin güvenlik ihtiyacı da gün geçtikçe nitelik ve nicelik olarak daha da artmaya başlamıştır. 2004 yılında yürürlükte olan 2495 sayılı Özel Güvenlik Yasası özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalıyordu.  Daha sonra 5188 sayılı Özel Güvenlik Teşkilatları Hakkında kanunla Özel Güvenlik kavramının eksikleri ortadan kalkmıştır. Özel Güvenlik Şirketlerinin kurulup yapılanması, Özel Güvenlik Görevlilerinin eğitimi, yetkilerine hukuki yükümlülükler ve sorumluluklar getirmiştir. Güvenlik konusu hiç bir şahsın, devlet yada özel şirketlerin çıkarları için basite alınıp göz ardı edebileceği bir konu değildir. Güvenlik sadece bugünümüzü değil yarınlarımızıda ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bu yüzden güvenlik konusunda devletin her biriminin, görevlisinin, özel sektördeki her yöneticinin sağduyulu yaklaşması gerekmektedir.

 

Ülkemizde bir çok Özel Güvenlik Şirketi vardır. Büyüyen bu sektör 3 milyar dolarlık bir pazarı kapsamakta ve 245.090 kişi iş alanına önemli katkı sağlamaktadır. Özel güvenlik hizmetinin kendi içinde farklı hizmet kolları vardır. Her hizmet kolunun kendi içinde ayrı ayrı yerine getirip sağlaması gereken şartları vardır. Örneğin; site güvenliği hizmeti ile şantiye güvenliği hizmetinde yerine getirilmesi gereken şartların aynı olması mümkün değildir. Kanunlara uygun profesyonel bir ekiple sunulan hizmette, bu ayrıntılarla, yerine getirilmesi gereken şartlarla ilgilenmek yada uğraşmak zorunda kalmaz ve büyük bir yük altından kurtulmuş olursunuz.

 

Özellikle kamu alanında güvenlik sağlama hizmetinin maliyeti her geçen gün artmaktadır. Özel güvenlik hizmetlerini incelediğimizde, metrolar, havaalanları, demiryolları ve diğer tüm ulaşım alanlarında güvenlik sağlıyorlar. Parklarda, cadde ve sokaklarda devriye geziyorlar. Kamu yada tüm özel etkinlik, organizasyonlarda hizmet veriyorlar. Alarm kurma, böcek arama, tüm izleme sistemleri ve elektronik güvenlik sistemleri ile ilgili hizmet veriyorlar. Özel güvenlik hizmetinin suç önleme, halk güvenliğine katkı sağladığında açıkça görüyoruz. Altay güvenlik Türkiye’deki Güvenlik Şirketleri arasında önde gelenlerden biridir. Şirketimizde 1000’i aşkın personelimiz ve güvenlik alanında bir çok ekipmanımızla en üst düzeyde sizlerin her alanda güvenliğinizi sağlamak için çalışıyoruz. Gelişen teknolojiyi yakından takip edip, alanımızla ilgili elektronik güvenlik sistemlerini şirketimizde kullanmaya başlıyoruz. Güvenlik görevlilerimiz, elektronik güvenlik sistemlerimizi nerelerde gerekli olacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda gerekli eğitime sahiptir.

 

Türkiye’de çok fazla özel güvenlik şirketinin olduğu doğrudur. Ama Altay özel güvenlik şirketi bu sektörde bir numaradır.