Sanayi Tesisleri Güvenliği:

 

Altay Güvenlik şirketi, İstanbul, Bursa, İzmir, Samsun, Edirne, Çorlu, Gebze, Çerkezköy ve Türkiye çapında yaklaşık 200 e yakın fabrikanın güvenliğini yapmaktadır.

 

Bu başarının sebebi, disiplinli güvenlik hizmeti, koordineli özel güvenlik hizmeti, düzenli güvenlik personellerinin maaşlarının, yatırılması, düzenli ssk primi ödemesi ve fabrika ve sanayi tesisleri güvenlğinide uzman bir kuruluş olmamızdır.

 

Fabrika güvenliğinde, robot gibi bekleyen güvenlik personeli yerine katılımcı ve gerçek güvenlik hizmeti veren anlayışla strateji belirlememiz bizi fabrika güvenliğinde başarıya götürmektedir. Fabrika giriş çıkışlarında tüm araç ve personellerin aranması ana ilkemizdir.

 

Sanayi Tesisleri Güvenliği

Sanayi tesisleri, tehdit ve risk unsurlarının en yüksek olduğu bölgelerdir. O yüzden bu bölgelerin güvenliğini sağlarken daha fazla güvenlik önlemleri almak gerekmektedir. Disiplinli, düzenli, uzman, koordineli  bir ekiple titizlikle güvenliğin sağlanması tehdit ve  risk unsurlarını en aza indirir. Sanayi bölgelerine giren çıkan araçların genel güvenlik kontrollerinin yapılması, X-Ray cihazı ve el dedektörleri gibi elektronik güvenlik sistemi cihazları ile bu aramaların titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Bu bölgelere giriş-çıkış gerçekleştiren ziyaretçilerin, aynı şekilde güvenlik kontrollerinden sonra kabul, kayıt ve yönlendirme işlemlerinin yürütülmesi de bu hizmetin parçasıdır. Ayrıca tüm giriş-çıkışların ve sanayi içinin kapalı devre kamera sistemi ile sürekli izlenmesi yangın, sabotaj, doğal afet, hırsızlık gibi olaylara karşı hem koruyucu-engelleyici önlem, hem de müdahale edilmesini gerektiren bir durumda daha hızlı tehlikeyi ortadan  kaldırıp güvenli alan oluşturulmasını sağlar. Bölge içinde devriye kontrollerinin titizlikle yapılması ayrıca çok önemlidir. Sanayi Tesislerinin Güvenliği 7/24 denetim ve gözetim faaliyetlerinin devam etmesi gerekir. Bu bölgede görevli güvenlik personeli; aktif, katılımcı, yaptığı işin sorumluluğunun farkındalığı ile gerçek güvenlik hizmeti veren, tehlike karşısında hemen strateji belirleyebilen kişiler olmalıdır. Kamu yada özel sektöre ait sanayi tesislerinin güvenlik hizmetini planlarken, risk analizlerini tespitini yapar. Daha sonra  gerekli önlemleri içeren rapor hazırlanır. Bu rapora göre güvenliği sağlanacak bölgede görev alacak personelin, güvenlik eğitimi tamamlanır ve görev yerleri netleştirilir. Görev alacak güvenlik personelinin, eğitimli, gelişen teknolojiyle beraber kullanılan tüm elektronik güvenlik sistemlerini çok rahat uygulamalı kullanabilmesi, tehdit edici bir durumla karşı karşıya kaldığında çözüm üretebilmesi gerekir. Ayrıca yangın, sabotaj, doğal afet, hırsızlık gibi durumlarda ilk müdahaleyi yapıp, kolluk kuvveti veya yardım istenmesi gereken yerle zaman kaybetmeden irtibata geçip olaya müdahale edebilecek deneyime sahip olması gerekir.

 

Altay Özel Güvenlik olarak, 20 yılın verdiği tecrübe ve uzman ekibimizle, hizmet kalitemizden ödün vermeden,  Türkiye’de bir çok sanayi tesisinin güvenlik hizmetini sağlamaktayız. Özel güvenlik alanında tüm gelişmeleri yakından takip edip, hizmet kalitemizi artıracak yenilikleri vakit kaybetmeden uygulamamıza alırız. Sağlam alt yapımız, profesyonel üst düzey yöneticilerimiz ve güvenlik ekibimizle, aldığımız sorumluluğun her zaman bilincinde olarak güvenlik hizmetini sağlamaktayız. Altay Özel Güvenlik, Sanayi tesislerinin güvenliğinde de en ince ayrıntıya kadar inceleyip gerekli analizleri yaparız. Alanında uzman ekibimizle faaliyet raporu hazırlar, bölge yöneticilerinin istek ve onayları doğrultusunda hizmet vermeye başlarız. Güvenlik alanında rakipsiz hizmet kalitemizle kendinizin, işyerinizin güvenliğini en üst seviyede sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.