Önemli Güvenlik Uyarıları:

 

Sayın güvenlik hizmet müşterisi lütfen burda yazan uyarıları iyi okuyunuz. Bu uyarıları dikkate almazsanız hem maddi hemde psikolojik zarara uğrayabilirsiniz.

 

Hizmet alacağınız güvenlik firmasından mutlaka ssk ve vergi dairesi borcu yoktur yazısı alınız. Sözleşmede bu yükümlülükler karşı firmaya yüklense dahi sizde üst işveren olarak mesulsünüz. Eğer güvenlik firması ödemezse siz bunu ödemek zorunda kalırsınız. Bu da sizin mükerrer ödeme yapmanız sonucunu doğurur.

 

Hizmet alacağınız firmanın denetim araçları varmı, maaş ödeme finans durumu uygunmu, güvenlik şirketi kaç yıllık, kalite belgeleri mevcutmu, güvenlik şirketinin genel müdür, insan kaynakları müdürü varmı, muhasebe müdürü varmı yani şirket kurumsallaşmışmı, tüm bu sorularım cevabı olumlu olmalı.

 

Altay güvenlik firması olarak, İstanbul, İzmir, Antalya ve diğer Tüm illerde güvenlik hizmeti verebilmekteyiz. İzmir, Antalya, Ankara, Samsun bürolarımız hizmetinizdedir. Size bir telefon kadar yakınız.Tüm özel güvenlik hizmetlerini vermekteyiz.

 

Altay Güvenlik, En İyilerin Tercihi

 


 

Özel Güvenlik Hizmet sektöründe, her sektörde olduğu gibi iyileri ve kötüleri vardır. Güvenlik hizmeti almayı düşünen kişi, kurum, kuruluş yada özel şirketler; en iyi, güvenilir hizmeti almak isterler. İyi bir güvenlik firması seçerken atlamamanız gereken, çok önemli olduğunu bildiğimiz hususları  sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

  •      Hizmet almayı düşündüğünüz firmayla sözleşme yapmadan önce mutlaka SSK, vergi borcu olup olmadığına dair yazı isteyin. Günümüzde bir çok güvenlik  firması çalışanlarına SSK yapmamaktadır. İlerleyen zamanlarda, firmadan hizmet alarak kendi bünyenizde görevlendirilen personellerin  SSK prim ödeme evraklarını mutlaka kontrol edin.
  •     Hizmet alacağınız firmanın mutlaka İçişleri Bakanlığı onaylı Özel Güvenlik faaliyet belgesi olması gerektiğini unutmayın. Firmanın kaç yıldır bu hizmeti yapıyor olduğu, kalite belgeleri, denetim araçları gibi detayları atlamayın.
  •     Hizmet alacağınız firmada bulunan özel güvenlik personelinin 5188 sayılı kanuna uygun eğitim görüp görmediklerini,  özel güvenlik eğitim sertifikalarının ve özel güvenlik kimlik kartlarının olup olmadığını mutlaka sorun. Bunlarla ilgili evrakları, sertifikaları, kimlikleri isteyin. Firmadan hizmet alarak kendi bünyenizde görevlendirilen güvenlik personellerinin sayısını ve yerlerini belirli aralıklarla kontrol edin.
  •      Hizmet alacağınız firmada  çalışan güvenlik personelinin belli aralıklarla hizmet içi eğitime tabi tutulup tutulmadıklarının, silahlı personelin belli aralıklarla atış eğitimleri verilip verilmediğinin sorulup öğrenilmesi ve verilen bu eğitimlerle ilgili bilgi paylaşımı istenmesi.
  •      Firmanın, güvenlik personellerini çalıştıkları yada eğitimli oldukları mevkilere göre seçip görevlendirmesi çok önemlidir. Bu yüzden firma sunacağı güvenlik hizmet türü ve özelliğine göre,  güvenlik görevlilerini eğitime tabi tutup sonra seçmeleri, iyi kaliteli hizmet almanızı sağlayacaktır.
  •     Hizmet alacağınız firma, güvenlik görevlilerinin kontrolünü nasıl yaptığını ve denetlenen güvenlik görevlileri ile ilgili bilgilendirme yapılıp yapılmadığını öğrenin.

 

Özel güvenlik hizmeti almayı düşündüğünüzde, yukarıda saydığımız tüm hususları tek tek atlamadan detaylı bir araştırma yaptıktan sonra hizmet almanızı tavsiye ederiz. Profesyonel olmayan bir firmadan hizmet alınması sonucunda  hem yasal, hem maddi, hem psikolojik zararlar görebilirsiniz. Altay özel güvenlik olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde teknolojiyi ve kendimizi geliştirmek adına tüm eğitimleri yakından takip ediyoruz. Profesyonelliğin tüm gerekliliklerini tam olarak uygulamaktayız. Özel güvenlik hizmetinde,  fiziki güvenlik hizmetimizi elektronik güvenlik sistemleri ile tamamlayarak kaliteli hizmet sunuyoruz. Ayrıca özel güvenlik eğitiminde de farkımızı yine eğitim kalitemizde gösteriyoruz. Altay özel güvenlik olarak, profesyonel yönetim, eğitimli ve uzman personel kadrosu ile 1995’den beri müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden Türkiyenin bir çok ilinde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

“Gerçek anlamda profesyonel güvenli hizmet” anlayışı ile Altay özel güvenlik şirketimiz, güvenlik sektöründe  en ön sırada yerini almıştır.